מחילה

חנן סביון

חברה דת ומדינה

משך ההרצאה-30-40 דקות
אורך הסרט: 105 דקות

כתות י-יב׳

מחילה

עלילת הסרט

על פי האמונה הדתית היהודית, עשרת הימים שבין ראש השנה ליום כיפור נקראים עשרת ימי תשובה, או במילים יותר דרמטיות הימים הנוראים. על פי האמונה - בימים האלה מבקשים סליחה ומחילה מאלוהים ומכל אדם שפגענו בו, אם נסלח לנו - נירשם בטוב.
הימים הם עשרת ימי תשובה, המקום הוא עיירה בדרום שנמצאת במצב תמידי של כוננות על ואזעקות מירי מרגמות מעזה. במרכז העלילה שאול וניסן, שני חברים שאירוע שקרה לפני 3 שנים הפריד ביניהם. האירוע היה שוד שהשתבש, בעקבותיו שאול נכנס לכלא וניסן נמלט לחו"ל. ביום שחרורו של שאול מופיע ניסן כדתי חוזר בתשובה, מבקש בחרדת קדש את הסליחה ממנו. שאול לעומת זאת רוצה לקבל את מחילת אשתו ובתו ולהחזיר לעצמו את משפחתו הפגועה. שאיפתם המשותפת לקבלת הסליחה המיוחלת מוציאה את שניהם להרפתקה מטלטלת.

על המפגש

ההרצאה תעסוק ביסודות מהן נבנית קומדיה קולנועית או טלוויזיונית. מהן העקרונות החשובים ליצירת קומדיה. מה ההבדל בין קומדיה לדרמה קולנועית. האם קומדיה יכולה להעביר מסר דרמתי? מהם הכלים בהם משתמש התסריטאי והבמאי. כיצד הבמאי קובע את קצב הסרט ומה השפעתו על סגנון המשחק של השחקנים. כיצד ניתן גם לביים וגם לשחק בתפקיד הראשי? מהם הסרטים מהם הושפע? האם במאי קומדיות יכול לביים דרמה? מה תפקיד העריכה והמוסיקה ביצירה הקולנועית?

חנן סביון

חנן סביון הוא שחקן, תסריטאי, במאי, קומיקאי ומנחה טלוויזיה ישראלי, בוגר הסטודיו למשחק ניסן נתיב.
קטע נמחק
משנת 2001 -למחוק. עוד במהלך לימודי המשחק החל להופיע בפינה קומית בתוכניתו של יעקב מנדל, "הלילה יענקל'ה לאן?", תוכנית ששודרה בערוץ 33. בנוסף הופיע גם בסדרה "שמש" בתפקיד אורח בשני הפרקים האחרונים של העונה הרביעית. -למחוק
בשנת 2002 ועד 2007 -למחוק היה אחד הכותבים בתוכנית הבידור "קומי קומי", והופיע בה כמתחן בעונה השלישית והאחרונה. בשנת 2002 שיחק בתפקיד משני בסרט הקולנוע "יוסי וג'אגר". משנת 2003 החל להנחות יחד עם חברו ללימודי המשחק גיא עמיר את תוכנית הטלוויזיה "זאפ לראשון" ששודרה בערוץ 1.- למחוק
בשנת 2010 יצר יחד עם גיא עמיר את סדרת הדרמה "עספור", בה הוא גם משחק בתפקיד ראשי את דמותו של "ניוטון".
בחודש ספטמבר 2017 יצא לאקרנים סרט הקולנוע "מכתוב", שסביון וגיא עמיר הם יוצריו ושחקניו הראשיים. נוסף על הסרט.- למחוק
ב-2019 יצאה לאקרנים הקומדיה "מחילה", שכתבו וביימו סביון וגיא עמיר, והם מופיעים בה בתפקידים הראשיים. הסרט זכה להצלחה גדולה בבתי הקולנוע.

חנן סביון

נשמח לארח אירועים נוספים כאלו של מפגש יוצר וסרטו. זה נתן לנו הזדמנות להכיר את תעשיית הקולנוע הישראלית ממקור ראשון, ולהעמיק בנושאי חברה משמעותיים.

שרה, מנהלת חט״ב

מרתק לשמוע על התהליך של היצירה מהתסריט ועד הסרט הסופי, הזדמנות חד פעמית להכיר את היוצרים ודרך היצירה.

שלי, תלמידה

המפגש עם השחקנים/מפיק/במאי הוא מפגש מעשיר ומעמיק את ההבנה של הנושא. חוויה לכל גיל.

אבי, רכז תרבות

הצפיה בסרט והשיחה הציפו בקרב התלמידים שאלות נוקבות ומעמיקות. הדיון היה חשוב ומרחיב דעת. המפגש היה חוויתי ומעצים. שיעור חשוב שהועבר בדרך אחרת

יעל, רכזת שכבה