top of page

אבוללה

יוני גבע

משך ההרצאה- כ40 דקות
אורך הסרט – 90 דקות

salTarbutBG.png
logo.png

חט"ב

התבגרות

אָבּוּלֶלֶה הוא סרט פנטזיה ישראלי של הבמאי והתסריטאי יוני גבע, אשר יצא לאקרנים ב-3 בדצמבר 2015. אבוללה היא מילת סלנג ירושלמית שמקורו בערבית שנועדה להפחיד אנשים בחושך.

אדם הוא ילד בן 10, פיקח ובעל דמיון עשיר ופורה, שאיבד את אחיו הגדול בתאונת דרכים ומאז משפחתו מתפרקת. יום אחד, כשנה לאחר מכן, חייו של אדם משתנים מקצה לקצה, כאשר במקלט שמתחת לביתו הוא פוגש באבוללה, מפלצת ירושלמית אגדית ובלתי נראית, אשר חושפת את עצמה רק בפני ילדים מיוחדים. בין השניים נרקמת חברות אמיצה, ואבוללה הופך לחברו הסודי והיחיד של אדם. העניינים מסתבכים כאשר הוריו של אדם חושדים כי הוא מסתיר מהם סוד, ובמקביל - לוחמי יחידת משטרה מיוחדת יוצאים למרדף, במטרה ללכוד את המפלצת.

אבוללה

על המפגש

יוצר הסרט- יוני גבע, עבד במשך שנים כבמאי פרסומות, ושם פיתח את המיומנות שלו בשימוש באנימציה ממוחשבת ואפקטים מיוחדים- הבאים לידי ביטוי מירבי בסרטו אבוללה.

הסרט עוסק בתהליכים המורכבים העוברים על אדם במשפחה על סף התפרקות כתוצאה מהאבל על אובדן אחיו – הוריו הנאבקים בהתמודדותם עם האובדן של בנם הבכור - ותחושת האשמה שרובצת עליו הנובעת מכך שלדעתו התאונה נגרמה באשמתו.

בנוסף- אדם הוא ילד דחוי בכיתה. חבורת בריונים בבית הספר מתנכלים לו, אין לו חברים מלבד תמר שמתפרצת כמעט בכוח לחייו והופכת לשותפת סוד שלו.

במהלך הרצאתו יספר הבמאי גם על התהליך המורכב של בניית המפלצת "אבוללה" וכיצד משלבים אנימציה ממוחשבת בתוך יצירה קולנועית. תהליך העבודה המורכבת עם שחקנים צעירים, והאם קיימים יסודות אוטוביוגרפים בסיפור העלילה.

יוני גבע

יוני גבע - במאי ותסריטאי.

גבע נולד בירושלים, וגדל בשכונת קריית היובל. הוא בוגר תיכון בויאר בירושלים. לאחר שירותו הצבאי, בוגר לימודי תואר ראשון בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב בהצטיינות. לאחר סיום הלימודים עסק בבימוי פרסומות, VFX והיה חלק מצוות הפיתוח של חברת Interlude.

במסגרת לימודיו בשנה א', יצר גבע סרט קצר בשם "אבוללה". שלימים המשיך ופיתח אותו לסרט באורך מלא באותו השם, שיצא לאקרנים בחנוכה 2015 "אבוללה" זכה לביקורות חיוביות, הצלחה בקופות ונחשב פורץ דרך בקולנוע הישראלי הן בשילוב שנעשה בו בין צילום קולנוע (Live ACtion) ואנימציה והן בכמות האפקטים הממוחשבים בסרט ישראלי.

גבע מעיד שהסרט אבוללה הושפע רבות מלהיטיהם של ג'ורג' לוקאס וסטיבן ספילברג בהם צפה בילדותו.
גבע זכה בפרס "תגלית השנה" לשנת 2015 מטעם פורום מבקרי הקולנוע בישראל, על בימוי הסרט "אבוללה".

יוני גבע

נשמח לארח אירועים נוספים כאלו של מפגש יוצר וסרטו. זה נתן לנו הזדמנות להכיר את תעשיית הקולנוע הישראלית ממקור ראשון, ולהעמיק בנושאי חברה משמעותיים.

שרה, מנהלת חט״ב

מרתק לשמוע על התהליך של היצירה מהתסריט ועד הסרט הסופי, הזדמנות חד פעמית להכיר את היוצרים ודרך היצירה.

שלי, תלמידה

המפגש עם השחקנים/מפיק/במאי הוא מפגש מעשיר ומעמיק את ההבנה של הנושא. חוויה לכל גיל.

אבי, רכז תרבות

הצפיה בסרט והשיחה הציפו בקרב התלמידים שאלות נוקבות ומעמיקות. הדיון היה חשוב ומרחיב דעת. המפגש היה חוויתי ומעצים. שיעור חשוב שהועבר בדרך אחרת

יעל, רכזת שכבה

הזמנת הרצאה

תודה שפניתם אלינו, נשוב אליכם בהקדם

מעוניינים ליצור קשר ישירות?

דב קרן, מכלול הפקות, תל-אביב

dovkeren123@gmail.com  |  050-255-1946

  • Black Facebook Icon
Order
bottom of page