top of page

המשגיחים

מני יעיש

משך ההרצאה: 30 דקות
אורך הסרט: 90 דקות

ניתן להזמין את המפגש דרך סל תרבות ארצי

salTarbutBG.png
logo.png

מאושר וועדה
בסל תרבות ארצי

לשכבות י׳-יא׳

חברה דת ומדינה

"המשגיחים" עוסק בקרע הנוצר בחבורת צעירים "ברסלבים" ,העסוקה בלכפות את אמונתה על סביבה בת ימית, כשמנהיג החבורה, מתאהב באחת מקורבנותיהם ונכנס לתהיות ערכיות וקיומיות.

אבי (רועי אסף) הוא מוכר ירקות בבוקר, יצרן של מוסיקת טרנס חסידית בלילה, הוא מנהיג של חבורה שמשמשת כמעין הוצאה לפועל של אלוהים.

אבי בכר קובי שמעיה (גל פרידמן) ויניב לוגסי (איציק גולן), הם שלושה חברים שחזרו בתשובה. הם נושאים איתם לתוך עולם האמונה והחסידות אליו הגיעו, את חוקי הרחוב המוכרים להם, הם מתנהלים בתוך מציאות, שהיא תערובת מוזרה של תרבות סמים סטלנית, מנהגי חסידות ברסלבית וחוכמת רחוב בת ימית.

המשגיחים

על המפגש

במבט ראשון ,המשגיחים הוא סרט על חבורה של בריונים המרביצה בשם אלוהים לרוסים, לערבים ולכול מי שלא אומר אמן לתפישת אמונתם, אבל בזום אין מרהיב, סרטו של מני יעיש מגלה לנו מציאות מורכבת ומרתקת והוא סוחף אותנו עם עלילה רבת תהפוכות ועתירה בקטעי אקשן, מהאוטנטיים שנראו אי פעם בקולנוע הישראלי.

מארג האירועים האינטנסיבי, והדרמות המתקיימות בתוכו הינן הקתרזיס לדרמה האמיתית של הסרט זאת שמתחוללת בתודעתו של הגיבור.

המפגש הוא עם מפיק הסרט: מארק רוזנבאום או במאי הסרט-מני יעיש.

הרצאתו של מארק רוזנבאום עוסקת בתהליך הפקת סרט משלב הרעיון ועד ליציאתו למסכים. מהו תהליך קבלת ההחלטות. מהי האינטראקציה בינו לבין במאי הסרט. כיצד הוא בוחר את התסריטים שהוא מתכוון להפיק. מהם השיקולים התקציביים המשפעים על התהליך האומנותי ומי הוא הגורם שהחלטתו מתקבלת בעת וויכוח על סצנה או עריכת סצינה.

מה ההבדל בין מפיק סרטים למפיק יוצר? מהו משך הזמן שלוקח להפיק סרט משלב הרעיון ועד להפצתו.
הוא ידבר על הקשר שנוצר עם הבמאי מני יעיש ועל החיבור של שניהם אל הנושאים שהסרט מעלה.

כיצד בוחרים את קהל היעד בשלב ההפצה של הסרט? למי מיחדים את יחסי הציבור של הסרט המוגמר?
האם הסרט הצליח בקופות? מה נחשב להצלחה בסרט ישראלי? כיצד משווקים סרט לחו"ל? לאילו פסטיבלים מגיעים סרטים ישראלים? מדוע הקולנוע הישראלי כל כך נחשב בפסטיבלים בחו"ל?

מני יעיש

מני יעיש – במאי

מני יעיש נולד וגדל בבת ים במשפחה שומרת מסורת ומתגורר בה עד היום. הוריו ילידי טורקיה, והוא האמצעי בין שני אחים. בצעירותו אהב לצפות בסרטי פעולה של ברוס לי, צ'אק נוריס, ואן דאם וסטיבן סיגל ושאף לביים סרטי פעולה. בשלב מאוחר יותר של חייו הושפע מסרטיהם של פרנסיס פורד קופולה, קוונטין טרנטינו ומרטין סקורסזה. בגיל 16 עבד בשיפוצים כדי לממן את קניית מצלמת הווידאו הראשונה שלו. הוא צילם סרטי פעולה ופשע עם חבריו מהשכונה. בעקבות צפייה בסרטו של מל גיבסון "לב אמיץ", החליט לשרת בקרבי. בצה"ל שירת בגדוד 51 של גולני.

יעיש התחיל ללמוד קולנוע בבית הספר קאמרה אובסקורה והמשיך במנשר לאמנות. במסגרת מנשר ביים שני סרטים קצרים: הראשון הוא "אליקו" (2007), סרט הגמר שלו והשני הוא "חניה בדם" (2010).

ב-2012 יצא לבתי הקולנוע "המשגיחים" - סרטו העלילתי הארוך הראשון. בשנת 2016 יצא סרטו השני "אבינו", סרט פשע, שזכה לשבחים רבים.

יעיש נשוי לבמאית קרן ידעיה, אצלה למד קולנוע במנשר. לשניים יש שני ילדים. מתגורר בבת ים.

מני יעיש

נשמח לארח אירועים נוספים כאלו של מפגש יוצר וסרטו. זה נתן לנו הזדמנות להכיר את תעשיית הקולנוע הישראלית ממקור ראשון, ולהעמיק בנושאי חברה משמעותיים.

שרה, מנהלת חט״ב

מרתק לשמוע על התהליך של היצירה מהתסריט ועד הסרט הסופי, הזדמנות חד פעמית להכיר את היוצרים ודרך היצירה.

שלי, תלמידה

המפגש עם השחקנים/מפיק/במאי הוא מפגש מעשיר ומעמיק את ההבנה של הנושא. חוויה לכל גיל.

אבי, רכז תרבות

הצפיה בסרט והשיחה הציפו בקרב התלמידים שאלות נוקבות ומעמיקות. הדיון היה חשוב ומרחיב דעת. המפגש היה חוויתי ומעצים. שיעור חשוב שהועבר בדרך אחרת

יעל, רכזת שכבה

הזמנת הרצאה

תודה שפניתם אלינו, נשוב אליכם בהקדם

מעוניינים ליצור קשר ישירות?

דב קרן, מכלול הפקות, תל-אביב

dovkeren123@gmail.com  |  050-255-1946

  • Black Facebook Icon
Order
bottom of page