top of page

הקפות

לי גילת

משך ההרצאה: כ-30 דקות
אורך הסרט: כ-95 דקות

salTarbutBG.png
logo.png

כתות ח׳-יב׳

חגים ומועדים

אהרון ניניו, בן השלוש עשרה, בן יחיד להורים שלא מצליחים להביא לעולם ילד נוסף, נחוש לזכות בהקפת הזכות בשמחת תורה. האמונה לפיה הזוכה בהקפה יכול לבקש מאלוהים בקשות בשם כולם יכולה לשנות כליל את מעמדו בשכונה ובעיקר בעיני אביו המנוכר.

לאחר שאהרון מביס את מתחריו בחידון שעורך הרב וזוכה בהקפה, נראה שחייו עומדים להשתנות לטובה. או אז מופרת השתיקה המתמשכת בין בצלאל ורוזה, הוריו של אהרון, בצלאל רואה בבחירה באהרון סימן משמיים ומבקש דרכו ילדים נוספים ואילו רוזה, שכבר הפילה שישה עוברים ולא מסוגלת לשאת אובדן נוסף, מבקשת שאהרון ישאר בנה היחיד.

אהרון, שרק רוצה שעליזה, אהובת נפשו, מלכת השכונה הנערצת, תתאהב בו בחזרה, מוצא את עצמו נקרע בין רצונותיהם הסותרים של הוריו ובליל ההקפות קורס תחת המתח המתגבר בין הוריו וספר התורה הגדול נופל מידו ומתנפץ. עבור בצלאל- עלבון הספר המנופץ הוא עלבון אחד יותר מידי, הוא מסרב לסלוח לבנו על אף תחנוניהם של רוזה והרב מרקו ועוזב את הבית.

צום התענית הסמלי שלקח על עצמו אהרון עם נפילת ספר התורה הופך לצום מסוכן ומתמשך על נטישת האב, צום שאהרון מסרב להפסיק אפילו במחיר סכנה אמיתית לחייו.

הקפות

על המפגש

הקפות משתמש בסיפור נפילת ספר התורה ובריטואלים הדתיים כדי להאיר דווקא את האישי והאנושי ביותר, בעזרת הסיפור המיתי, "הגדול" מבקש הסרט להתבונן לעומק האהבה והתיקון שהיא מאפשרת. הסיפור של "הקפות" מתקיים בתוך השכונה, ומשתמש בהומור המושחז שלה, בחיי הקהילה המסועפים, הקרובים שמתקיימים בה, כדי לספר באופן מלא חיים והומור סיפור על אהבה.

לי גילת

לי גילת - תסריטאית, במאית ועורכת תסריט. מרצה לתסריטאות בבית הספר סם שפיגל.

בקולנוע: בימאית ותסריטאית "הקפות" (2015) סרט הנעילה של פסטיבל קולנוע דרום, עלה לאקרנים ביוני 2015.

בימוי ותסריט הדרמה "שלום" (2011), ציון לשבח בפסיטבל חיפה.

עורכת תסריט של הסרטים: "המילים הטובות", "הערת שוליים" ועוד.

בטלוויזיה: תסריטאית בסדרות: "המדרשה" (רשת), "בנות הזהב" (ערוץ 10), "חיים אחרים" (קשת) ועוד.
עורכת תסריט לסדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע.

בתיאטרון: ביימה את "שעונים" בתיאטרון הקאמרי (ומופיעה גם ברחבי העולם) ואת "מועדון הקופים הירוקים" בתיאטרון תמונע. בלונדון ביימה את 'נהג ציירת' של הילל מיטלפונקט עבור New end theatre.

לי גילת

נשמח לארח אירועים נוספים כאלו של מפגש יוצר וסרטו. זה נתן לנו הזדמנות להכיר את תעשיית הקולנוע הישראלית ממקור ראשון, ולהעמיק בנושאי חברה משמעותיים.

שרה, מנהלת חט״ב

מרתק לשמוע על התהליך של היצירה מהתסריט ועד הסרט הסופי, הזדמנות חד פעמית להכיר את היוצרים ודרך היצירה.

שלי, תלמידה

המפגש עם השחקנים/מפיק/במאי הוא מפגש מעשיר ומעמיק את ההבנה של הנושא. חוויה לכל גיל.

אבי, רכז תרבות

הצפיה בסרט והשיחה הציפו בקרב התלמידים שאלות נוקבות ומעמיקות. הדיון היה חשוב ומרחיב דעת. המפגש היה חוויתי ומעצים. שיעור חשוב שהועבר בדרך אחרת

יעל, רכזת שכבה

הזמנת הרצאה

תודה שפניתם אלינו, נשוב אליכם בהקדם

מעוניינים ליצור קשר ישירות?

דב קרן, מכלול הפקות, תל-אביב

dovkeren123@gmail.com  |  050-255-1946

  • Black Facebook Icon
Order
bottom of page