top of page

טור פרידה

רוני ניניו, דרור קרן

78 דקות

salTarbutBG.png
logo.png

׳כתות ט׳-יב

חברה דת ומדינה

כרמי, עיתונאי תל אביבי, נקרע בין חיי האהבה והמשפחה המתפוררת שלו, הדאגה לבתו שיוצאת להפגנות בבלפור והניתוק הבלתי נתפס שנכפה עליו מבנו האוטיסט שהמוסד בו הוא נמצא נסגר ובודד מהעולם כחלק מתקנות הקורונה. במקביל, ברקע שהולך ונצבע בצבעים סוערים ומאימים, הוא נחשף למסע שיטנה המתנהל נגדו בשל כתיבתו העיתונאית. החברה הרותחת סביבו מאיימת על אורח חייו הסוער ממילא.
שתי עלילות המתחככות זו בזו, האחת משפיעה על האחרת והיא גם משל על מקבילתה. המתרחש במשפחת כרמי הוא בבואה של התפרקות החברה הישראלית, אבל אולי גם תקוותה.

טור פרידה

על המפגש

למרות שהסרט הוא דרמה אישית, משפחתית שרק מתרחשת על רקע הפגנות בלפור, הוא נתפס מיד על ידי הצופים הראשונים שלו, כסרט על תקופת המחאה כנגד המהפכה המשפטית. המפגש של הסרט עם המציאות, ,יוצר סערת רגשות שהולכת ומתרחבת – זהו סרט משנה תודעה והרלוונטיות שלו לחיינו היום מצמררת, אבל הוא קודם כל יצירת אמנות פיוטית גדולה, מאירה ומרגשת.

רוני ניניו כתב היום: בשיחות עם הקהל של 2 הקרנות הטרום-בכורה האחרונות באו לידי ביטוי תגובות רגשיות חזקות לא רק כלפי הסרט אלא מעובדת היותו מנבא את אסון ה-7 באוקטובר. יש שחשבו שהוא אפילו צולם בחודשים האחרונים. הייתה תחושת הלם בקהל. גם אני ישבתי באולם וצפיתי בסרט שוב לאחר תקופה ארוכה. והוא לא הפסיק להדהד לי את מה שאנחנו עוברים כיחידים וכחברה מאז אותה שבת שחורה. משהו בסיפור, במשפחה המתפרקת, במדינה המתפרקת, בחרדה ובאימה מפני אסון הממשמש ובא, משהו בתמונות הנעות המוקרנות על המסך הגדול- משהו שם הצביע אל עבר אופק של שמיים שחורים

רוני ניניו, דרור קרן

רוני ניניו

במאי עתיר מוניטין בקולנוע, טלוויזיה ובתיאטרון. בין סרטיו: היו לילות, המחצבה, השחקנים.

בין סדרות הטלוויזיה שביים וכתב: כבודו, עבודה ערבית, מרחק נגיעה, לתפוס את השמיים.

דרור קרן

שחקן ויוצר. שיחק בעשרות הצגות בתיאטרון חיפה, התיאטרון הלאומי הבימה, תיאטרון גשר, מאז 1999 שחקן מוביל בתיאטרון הקאמרי. בימים אלה בהצגות "הבן", "סוס אחד נכנס לבר"- על פי סיפרו של דויד גרוסמן )שלושה פרסי התיאטרון לשנת 2017 כשחקן, במאי ושותף לעיבוד(. כתב וביים את "על האש", מחזהו הראשון )פרס התיאטרון למחזה הטוב ביותר 2015 )זוכה שלוש פעמים בפרס השחקן המצטיין מטעם האקדמיה לטלוויזיה וקולנוע.

בקולנוע: לילסדה, אביבה אהובתי, פעם הייתי. הבית

רוני ניניו, דרור קרן

מרתק לשמוע על התהליך של היצירה מהתסריט ועד הסרט הסופי, הזדמנות חד פעמית להכיר את היוצרים ודרך היצירה.

שלי, תלמידה

נשמח לארח אירועים נוספים כאלו של מפגש יוצר וסרטו. זה נתן לנו הזדמנות להכיר את תעשיית הקולנוע הישראלית ממקור ראשון, ולהעמיק בנושאי חברה משמעותיים.

שרה, מנהלת חט״ב

הצפיה בסרט והשיחה הציפו בקרב התלמידים שאלות נוקבות ומעמיקות. הדיון היה חשוב ומרחיב דעת. המפגש היה חוויתי ומעצים. שיעור חשוב שהועבר בדרך אחרת

יעל, רכזת שכבה

המפגש עם השחקנים/מפיק/במאי הוא מפגש מעשיר ומעמיק את ההבנה של הנושא. חוויה לכל גיל.

אבי, רכז תרבות

הזמנת הרצאה

תודה שפניתם אלינו, נשוב אליכם בהקדם

מעוניינים ליצור קשר ישירות?

דב קרן, מכלול הפקות, תל-אביב

dovkeren123@gmail.com  |  050-255-1946

  • Black Facebook Icon
Order
bottom of page