top of page

נבסו

מסקי שיברו

משך ההרצאה כ-30 דקות

salTarbutBG.png
logo.png

׳כתות ט׳-יב

חברה דת ומדינה

גילי צ'לצ'או פרסומאי ממוצא אתיופי, נשוי לתמר אמנית ופסלית ממוצא אשכנזי פולני. גילי ותמר מנסים לגדל את ילדתם בת החמש, למרות הדעות הקדומות והמתחים של המשפחה המורחבת, כאשר כל מפגש של המשפחות המורחבות גורם בעיקר לחילוקי דעות. הסדרה עוקבת דרך הסיטואציות שנקלעים אליהן תמר וגילי בחיי היומיום, לצד סיטואציות של המשפחה המורחבת. בכל פרק שלושה מישורים: עלילה מרכזית ושתי עלילות משנה; לרוב העלילה הראשית היא במרכז תמר וגילי ולרוב עלילות המשנה שני צדי המשפחה המורחבת.

בעקבות הצלחתה של הסדרה ברשת 13- עלתה לאחרונה העונה השלישית.

נבסו

על המפגש

על המפגש
הרצאה בעקבות צפיה בסדרה "נבסו". "הרצאה מצחיקה, משעשעת, כואבת, מעצימה וחושפת את דרך ההתמודדות שלי להצלחה המקצועית והאישית - על ידיי סיפורים אישיים, שיכלו להסתיים בצורה דרמאטית לולא הפכתי אותם למעצימים. אני מאמינה, שכל אדם שרוצה לעשות שינוי כלשהו, בין אם זה שינוי מקצועי או אישי - יכול. מה זה מצריך מאיתנו? שינוי גישה, מחויבות ועבודה קשה."

מסקי מספרת את סיפורה האישי כמי שעלתה בצעירותה עם אחותה לישראל והשאירה את משפחתה הקרובה באתיופיה. היא מדברת על קשיי הקליטה בחברה הישראלית, על חוויותיה האישיות ועל ההשפלות שספגה בדרכה אל ההצלחה של היום.

היא משתפת את הקהל בחוויותיה מעבודתה כשחקנית בסדרה "נבסו" ועד כמה עלילת הסידרה משקפת את המציאות אותה חוותה בצעירותה. כמו כן - היא מסבירה מהם המקורות לחג הסיגד, אותו חוגגים עולי אתיופיה מידי שנה ומה הם מנהגי החברה האתיופית ביום חגה.

ההרצאה משווקת זו השנה החמישית בסיוע המיזם המשותף של קרנות אביחי וגשר- בהצלחה גורפת והוצגה עד כה בעשרות בתי ספר ברחבי הארץ.

מסקי שיברו

מסקי שיברו - שחקנית, במאית, יוצרת, מורה לדרמה, מרצה וסופרת

שחקנית בסדרה נבסו ערוץ 2, בוגרת הסטודיו למשחק של ניסן נתיב, בוגרת הסטודיו לקולנוע ותיאטרון של דוד גרינברג ת"א, למדה הדרכת נוער בבית רוטנברג בחיפה, בוגרת מכללת רמת גן I.C.C.M, המכללה הבינלאומית לאימון וניהול. מנהלת תיאטרון לבני הנוער ולמבוגרים על שמה.

זכתה בפרסים שונים, ביניהם: שחקנית השנה מטעם עיריית תל אביב במסגרת יום האישה הבינלאומי, שחקנית השנה בתחום התיאטרון ע" משרד העלייה והקליטה במסגרת אירועי 60 שנה למדינה, פרס השר לקליטת עלייה ליוצרים עולים כשחקנית וכיוצרת, פרס ראשון בתיאטרון נטו לילדים למחזה על פי סיפורו של אפרים סידון, ציון לשבח בתיאטרון נטו למבוגרים.

ב-2015 נבחרה לייצג בעולם את מדינת ישראל ביוזמת משרד החוץ, כאחד מהאנשים שעשו וממשיכים לעשות שינויים בתרבות וחינוך בחברה הישראלית בזכות מי שהם. תלמידים בכיתה ה' לומדים דרך סיפורה של מסקי שיברו על העלייה האתיופית, יצירת מציאות חדשה ושינוי גישה.

מסקי שיברו

"הי מסקי, מה שלומך? אני כותבת לך בהתרגשות רבה, בני התקשר אליי עכשיו לספר לי שהגעת לבי״ס גוטמן בנתניה והרצאת על החיים שלך, הוא אמר לי שהוא הרגיש שנתת לו כוחות וטיפים כגון ״שאין שום סיבה שהוא לא יצליח בחיים״. אני אומרת לו את זה בכל הזדמנות אבל כשזה בא ממישהו חשוב (מפורסם), זה נשמע אחרת😊

אין ספק שעשית לו את היום, תמשיכי בעשיה שלך❤"

אמו של תלמיד בי"ס גוטמן, נתניה

"התכנים בהרצאה של מסקי נלמדים ממילא אצלנו, וכאשר הם נשמעים מפי מי שמופיעה על הבמה בתיאטרון ובטלוויזיה, האפקט הוא שונה, מה גם שנחמד להם לפגוש דמות מוכרת מסדרת פריים טיים שהם צופים בה"

אוריאנה אלחדד - רכזת מגמת תקשורת, ויצו ניר העמק

"ההרצאה מעניינת, מציאותית, מקרבת ומעוררת הזדהות בקרב הקהל. מביאה למודעות בצורה הומוריסטית. הנושאים בהם עוסקת ההרצאה חשובים: העצמה אישית, שוויון מגדרי, התיחסות שווה לכל אדם באשר הוא, חיי הקהילה האתיופית בישראל"

הילה- רכזת חינוך חברתי, תיכון מקיף גילה

"ההרצאה הזאת הייתה שונה מכל מה ששמענו עד היום. עד עכשיו היו מביאים לנו הרצאות נגד גזענות, וכאן, שיברו דיברה כל כך יפה ורגוע, והיא ההוכחה שכל אחד יכול להצליח. ברור שמסקי מוכשרת במיוחד, אבל היא הגיעה לארץ בת 18, לבד, אתיופית, וטיפסה ועלתה, והגשימה את כל החלומות שלה. היא ממש אישה מעוררת השראה!"

שרון דייויס - תלמידת י"ב- תיכון אורט בנימינה

הזמנת הרצאה

תודה שפניתם אלינו, נשוב אליכם בהקדם

מעוניינים ליצור קשר ישירות?

דב קרן, מכלול הפקות, תל-אביב

dovkeren123@gmail.com  |  050-255-1946

  • Black Facebook Icon
Order
bottom of page