top of page

עמק

סופי ארטוס

אורך ההרצאה: כ-30 דקות
אורך הסרט: 90 דקות

salTarbutBG.png
logo.png

כתות ט'-יב'

מניעת אלימות

זהו סיפורם של ג'וש, אבי, לינוי ודוד, ארבעה בני נוער ממגדל העמק שנאלצים להתמודד עם אלימות: אלימות בבית, אלימות בבית הספר. זהו סיפור של ידידות, של אהבה ושנאה שבו מתגלה עולמם של המתבגרים; עולם אכזרי ויפה כאחד, עולם שבו הרצון למות או להרוג והשאיפה לחיים מגדירים את גורלם אל מול היעדר של מסגרת משפחתית ואזלת יד של מערכת החינוך.

הסרט מתמקד בכיתה אחת במגדל העמק, וליתר דיוק בשני נערים ונערה הלומדים בה: ג'וש (בגילומו של נווה צור- "גאליס,) דוד (בגילומו של רועי ניק, שגילם דמות עם קווי אופי דומים גם ב"שש פעמים") ולינוי, אותה משחקת ג'וי ריגר (כוכבת הסדרה "ג׳וני ואבירי הגליל" והסרט "החטאים" של אבי נשר). ג'וש מוצג לנו במהרה בתור הבריון של הכיתה, זה שלא דופק חשבון למורה או לחבריו לספסל הלימודים, ורק מה שחושבת עליו לינוי עשוי להרגיע אותו.

כשהוא חוזר הביתה נחשף בפנינו עולם שלם של כאב בו הוא חי, שכן בביתו הוא זה שסובל מבריונות מצד אחיו הגדול . גם אמו ואחיו הקטן חיים בפחד, אבל לא מעזים להתמרד ומנסים להתרכז בהישרדות מיום ליום. מה שחשוב הוא מה שקורה מחוץ לבית. אל עולמם הסגור של בני הנוער מתנקזים כל התסכולים, כשהם מנסים לפנטז על עתיד רחוק או אפילו קרוב.

עמק

על המפגש

עמק" הוא סרט חשוב עם ערך מוסף עצום, ואולי אפילו הצעד הראשון לפתרון הבעיה שמעסיקה את כל מי שעבר את גיל ההתבגרות.

"צריך עוד סרטים כמו ״עמק״ כדי להבין שיש כאן בעיה. זה גם יהיה הצעד הראשון לפתרונה, במיוחד אם יצפו בו בני נוער או הורים לכאלה."

זהו סיפור של ידידות, אהבה ושנאה, שבו מתגלה עולמם של המתבגרים, עולם אכזרי ויפה כאחד.

בתום הסרט- מפגש עם הבימאית- סופי ארטוס, או אחד משחקני הסרט. ודיון על אלימות בני נוער, פרפריה חברתית וגאוגרפית.

סופי ארטוס עבדה כמורה לאחר עלייתה מצרפת. היא לא התמידה במשרתה. בהרצאתה היא מדברת על חוויותיה מתקופת היותה מורה. היא מדברת על תפקודה כבמאית אישה בתוך מערכת גברית ברובה, התמודדות עם החלטות אומנותיות בהתחשב במגבלות תקציביות, ומה תפקידו של הבמאי בעבודת צוות ותהליך קבלת החלטות על בסיס יומי.

סופי ארטוס

סופי ארטוס – במאית

סופי ארטוס נולדה בצרפת. בגיל 26 עלתה לישראל. בוגרת תואר ראשון בחוג לקולנוע וטלוויזיה מאוניברסיטת תל אביב. הסרט "עמק" מנסה להתחקות אחר שורשיה של האלימות בבתי ספר. סופי ארטוס, ש "עמק" הוא סרט הביכורים שלה, ביססה חלק מהדמויות על תלמידים שהכירה מעבודתה הקצרה במערכת החינוך.

סופי ארטוס

נשמח לארח אירועים נוספים כאלו של מפגש יוצר וסרטו. זה נתן לנו הזדמנות להכיר את תעשיית הקולנוע הישראלית ממקור ראשון, ולהעמיק בנושאי חברה משמעותיים.

שרה, מנהלת חט״ב

מרתק לשמוע על התהליך של היצירה מהתסריט ועד הסרט הסופי, הזדמנות חד פעמית להכיר את היוצרים ודרך היצירה.

שלי, תלמידה

המפגש עם השחקנים/מפיק/במאי הוא מפגש מעשיר ומעמיק את ההבנה של הנושא. חוויה לכל גיל.

אבי, רכז תרבות

הצפיה בסרט והשיחה הציפו בקרב התלמידים שאלות נוקבות ומעמיקות. הדיון היה חשוב ומרחיב דעת. המפגש היה חוויתי ומעצים. שיעור חשוב שהועבר בדרך אחרת

יעל, רכזת שכבה

הזמנת הרצאה

תודה שפניתם אלינו, נשוב אליכם בהקדם

מעוניינים ליצור קשר ישירות?

דב קרן, מכלול הפקות, תל-אביב

dovkeren123@gmail.com  |  050-255-1946

  • Black Facebook Icon
Order
bottom of page